Głos setek reklam i filmów, założyciel MysteryTV – Jakub Rutka

Głos setek reklam i filmów, założyciel MysteryTV – Jakub Rutka

Jak się przełamać i zacząć tworzyć w social mediach? Czy warto uwzględnić Instagrama i TikToka w swoim modelu biznesowym? Z Jakubem Rutką, lektorem filmowym i reklamowym, twórcą najbardziej znanego kanału z mrocznymi opowieściami na polskim YouTube – MysteryTV rozmawiałem nie tylko o pracy lektora, dziennikarza i konferansjera, ale również o TikToku, poznawaniu się przez internet, zarabianiu na współpracach i budowaniu rozpoznawalności marki.

Z Jakubem Rutką mamy sporo wspólnego: obaj jesteśmy lektorami, prowadzimy na co dzień kanały w social mediach i mamy… podobne poczucie humoru. Między innymi te czynniki sprawiły, że w tym roku rozpoczęliśmy wspólny projekt – luźny, rozrywkowy podcast WDN (Wydział Dobrego Nastroju). Znajdziesz go na Spotify i w innych aplikacjach podcastowych.

W tym odcinku „Podcastu z lektorem” rozmawialiśmy z Kubą nie tylko o pracy lektora i o nagraniach, ale także o social mediach i wykorzystywaniu ich w biznesie. Jak skutecznie i konsekwentnie działać jako freelancer? Kuba od 10 lat prowadzi na YouTube kanał ze strasznymi, mrocznymi historiami, a dla zupełnego kontrastu od 1,5 roku na TikToku tworzy treści komediowe. Jak sam mówi:

Ja już wystarczająco zobaczyłem, że nie można się zamykać i mówić, że coś „jest nie dla mnie” […] Jakby mi ktoś kiedyś powiedział, że będę mieć jakieś tam zasięgi w tych mediach społecznościowych to bym powiedział: „Nie no, gdzie tam. Jeszcze ktoś by powiedział, że Jakub Rutka TikToker? Że co?” No nie. Po czym się okazuje, że mija pół roku i jest takie „boom!” i ja widzę jak to zaczyna działać, funkcjonować.

Podcast z lektorem – Odc. 4 Jakub Rutka

To już 4. odcinek mojego „Podcastu z lektorem”, który wystartował w kwietniu 2023! W założeniu jest to program w formule wywiadów z zaproszonymi gośćmi, którzy pracują na co dzień w branży audio, filmu i mediów. Odcinki podcastu publikowane są na SpotifyApple PodcastGoogle Podcast oraz na YouTube. Jeśli spodoba Ci się ten odcinek i chcesz otrzymywać powiadomienia o pojawieniu się kolejnych – zaobserwuj program na swojej ulubionej platformie. Będę Ci bardzo wdzięczny, jeśli wystawisz pozytywną ocenę!

Zobacz także: Rozmowa z głosem HBO, Radia ZET i Polsat News – Danielem Kondraciukiem!

Piotr Tarsa – lektor filmowy i reklamowy

Poszukujesz lektora do swojego projektu? Zapraszam Cię do przejrzenia mojego portfolio oraz demówek. Jesteś zainteresowany współpracą? Porozmawiajmy o Twoim projekcie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *