Aktorstwo (3W): Wyobraźnia, Wiedza i Warsztat – Grzegorz Juras

Aktorstwo (3W): Wyobraźnia, Wiedza i Warsztat – Grzegorz Juras

Jak poradzić sobie z tremą, gdy wszystkie oczy skierowane są na nas? Czy w dzisiejszych czasach łatwiej zostać aktorem? Co jest trudniejsze – aktorstwo filmowe czy teatralne? Czy dobra artykulacja i właściwa emisja głosu dotyczy tylko aktorów? Jakie błędy językowe na co dzień popełniamy? Odpowiada Grzegorz Juras.

Grzegorz Juras to doświadczony aktor teatralny i filmowy, wykładowca akademicki, nauczyciel emisji głosu i wymowy scenicznej, instruktor w Staromiejskim Kultury Młodzieży w Krakowie, aktor związany dawniej – przez 20 lat – z krakowskim Teatrem Bagatela.

Rozmowa ucznia z mistrzem. Pan Grzegorz Juras przez ponad rok był moim nauczycielem dykcji, emisji głosu i interpretacji tekstu. Zapraszam Cię na rozmowę pełną wiedzy, inspiracji i cennych wskazówek – nie tylko dla przyszłych zawodowych aktorów, ale wszystkich pragnących działać w branży mediowej lub artystycznej.

Najważniejsza jest determinacja. Można zacząć coś i tego nie skończyć. No i wtedy szkoda czasu na takie rzeczy. Ale jeżeli rzeczywiście chcemy to robić, jesteśmy o tym przekonani, no to trzeba walczyć o swoje. A ten zawód [aktorstwo] jest zawodem, w którym całe życie walczymy. W aktorstwie potrzebne jest „3W” czyli Wyobraźnia, Wiedza i Warsztat. – mówi Grzegorz Juras.

Serdecznie zapraszam Cię do wysłuchania tej rozmowy na Twojej ulubionej aplikacji podcastowej lub YouTube (link).

Podcast z lektorem – Odc. 3 Grzegorz Juras

To już 3. odcinek mojego autorskiego „Podcastu z lektorem”, który wystartował w kwietniu 2023! W założeniu jest to program w formule wywiadów z zaproszonymi gośćmi, którzy pracują na co dzień w branży audio, filmu i mediów. Odcinki podcastu publikowane są na SpotifyApple PodcastGoogle Podcast oraz na YouTube. Jeśli spodoba Ci się ten odcinek i chcesz otrzymywać powiadomienia o pojawieniu się kolejnych – zaobserwuj program na swojej ulubionej platformie. Będę Ci bardzo wdzięczny, jeśli wystawisz pozytywną ocenę!

Zobacz także: Rozmowa z głosem HBO, Radia ZET, Polsat News i setek reklam – Danielem Kondraciukiem

Lektor Piotr Tarsa

Szukasz głosu do swojej reklamy lub filmu? Zachęcam Cię do przesłuchania mojego demo i kontaktu mailowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *