Pierwszy raz w studiu nagraniowym

Pierwszy raz w studiu nagraniowym

Jak przygotować się do swojego pierwszego nagrania w studiu? O czym warto pamiętać i jakich błędów unikać? Jak wygląda studio nagraniowe od wewnątrz? Co to jest mix i mastering dźwięku? Odpowiedzi na te pytania udzielił w Podcaście z lektorem realizator dźwięku i właściciel krakowskiego studia nagrań Wodzu Beats – Dominik Bodzek.

Dla wielu początkujących lektorów, piosenkarzy i muzyków pierwsza wizyta w profesjonalnym studiu nagraniowym wiąże się ze stresem i wieloma niewiadomymi. Jak umówić się na nagranie? Jak to wszystko będzie przebiegać i czego można się spodziewać? Ile to kosztuje i jak dużo zajmuje czasu?

To jest zaskakująco częsta obawa ludzi, którzy pierwszy raz przychodzą do studia […] . To normalna usługa, tak jak dzwonimy umówić się do fryzjera, tak samo dzwonimy umówić się do studia nagrań. Każde studio nagrań z chęcią Was przyjmie, niezależnie od tego w jakim stopniu jesteście profesjonalni. – mówi Dominik Bodzek, właściciel Wodzu Beats Studio w Krakowie

Niezależnie od tego czy zaczynasz swoją przygodę z nagraniami lektorskimi, czytaniem audiobooków, nagrywaniem własnych piosenek i utworów, warto abyś zaznajomił/a się z podstawowymi elementami studia nagraniowego i zasadami płynnej współpracy. W tym odcinku podcastu w ciągu niespełna 50 minut dowiesz się samych konkretów, dzięki którym Twoja pierwsza wizyta w studiu na pewno nie będzie zaskoczeniem.

Zobacz także: Słowniczek terminów filmowych

Podcast z lektorem – start nowego formatu

Z nieukrywaną przyjemnością, ale i napięciem rozpoczynam projekt autorskiego „Podcastu z lektorem”. W założeniu jest to program w formule wywiadów z zaproszonymi gośćmi, którzy pracują na co dzień w branży audio, filmu i mediów. Odcinki podcastu publikowane są na Spotify, Apple Podcast, Google Podcast oraz na YouTube. Jeśli spodoba Ci się ten odcinek i chcesz otrzymywać powiadomienia o pojawieniu się kolejnych – zaobserwuj program na swojej ulubionej platformie. Będę Ci bardzo wdzięczny, jeśli wystawisz pozytywną ocenę!

Lektor do filmu i reklamy

Szukasz lektora do swojego filmu lub reklamy? Zapraszam Cię do przejrzenia mojego portfolio oraz demówek. Jesteś zainteresowany współpracą? Porozmawiajmy o Twoim projekcie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *